آن چه در عوامل سقوطِ محمدرضا پهلوی» می خوانیم، مجموعه یادداشت ها و تقریرات علی دشتی از اواسطِ سال 1358 تا درگذشتِ او در دی ماه 1360 است (ص9) که توسط خواهرزاده ی وی، دکتر مهدی ماحوزی فراهم آمده است.                          

در پاره ای از عوامل سقوط، علی دشتی ضمن صحبت از کتابِ پنجاه و پنج» توضیح می دهد که این اثرِ خود را به سبب عدمِ نفوذ کمونیست در ایران و البته فشارهای چهارده ساله، در ستایش خاندان پهلوی نوشته است (ص13و14) و در ادامه می آورد: قصد من در نگارشِ عوامل سقوطِ محمدرضا پهلوی عیب جویی و ناسزاگویی و از پشت خنجر زدن به شاه نیست. (ص16) من باجی ندارم به رژیمِ موجود بدهم [دشتی پس از انقلاب ایران، دوبار و هربار حدود یک ماه به زندان افتاد] ، لذا توصیه کرده ام که برای رفع هرگونه پندار و شائبه ای، این نوشته پس از مرگ من انتشار یابد. (ص15) من از سَرِ درد و حسرت چنین یادداشت هایی را گرد آورده ام. (ص16)

ادامه مطلب

تحلیلی جالب و واقع بینانه از آنچه که بر سر خود می آوریم و می آورند!

آن چه در «عوامل سقوطِ محمدرضا پهلوی» می خوانیم ......

نامه‌ای بسیار عاشقانه از سوی پروردگار به همه انسان ها

,دشتی ,محمدرضا ,سقوطِ ,عوامل ,پس ,    ,سقوطِ محمدرضا ,پس از ,علی دشتی ,آن چه ,سقوطِ محمدرضا پهلوی» ,عوامل سقوطِ محمدرضا

مشخصات

تبلیغات

آخرین ارسال ها

برترین جستجو ها

آخرین جستجو ها

باکس ایست|لایسنس رایگان نود32 پارسیان ارز رپ فارس کتابخانه عمومی مجتمع فرهنگی بازرگان آموزش جامع گوگل ادوردز دانلود بازی کتابخانه عمومی نیمروز زابل یک مُشت حرفهای "خُب. که‌چی؟" گونه!!! سالن زیبایی نازلین آلتین کش